021 87158001

چرا از ایران اقدام به رزرو اتاق در Airbnb نکنیم؟

17 آگوست

چرا از ایران اقدام به رزرو اتاق در Airbnb نکنیم؟

با افزایش تعداد سفرهای ایرانیان به اقصی نقاط دنیا، نیاز به رزرو اتاق در Airbnb ، هاستل و یا هتل بیش از پیش مورد نیاز هموطنان عزیز می‌باشد.

از آنجایی که کشور ما تحت تحریم‌های بین‌المللی است و هموطنان عزیزمان امکان پرداخت آنلاین برای رزرو هتل ،هاستل، رزرو اتاق در Airbnb و یا اتاق را ندارند از سایت‌های واسط نظیر پارسیان‌پی استفاده می‌نمایند.

اما در این بین نمی‌توان قوانین اجاره اتاق و یا هتل را نادیده گرفت. بنابراین می‌بایستی زمان رزرو هتل، هاستل و یا اتاق قوانین سایت و یا سرویسی که از آن جایی اجاره می‌شود را نیز در نظر گرفت.

یکی از سرویس‌های محبوب این روزها ، سرویس رزرو اتاق در Airbnb است که در این وبسایت شخص موجر (اجاره دهنده) که مایل است اتاق خود را با قیمت دلخواه روی سایت به اجاره گذاشته و مستاجر نیز با جستجو در این سایت با انتخاب محل ، زمان دلخواه و دیدن عکس‌های منزل یا اتاق مورد نظر اقدام به اجاره می‌نماید.

بدیهی است که شخص مستاجر در سایت Airbnb یک پروفایل شخصی داشته و موجر بر اساس پروفایل مستاجر اقدام به قبول یا رد درخواست می‌نماید.

برای ثبت نام در سایت Airbnb نیز، نیاز به یک شماره تلفن همراه (خارج از ایران) واقعی و نه مجازی و سپس یک مدرک شناسایی اقامتی است ، بنابر این امکان درست کردن پروفایل با VPN هم نیست.

از آنجایی که هموطنان عزیز دسترسی به کارت‌های بین‌المللی نظیر ویزا مسترکارت و یا پی‌پال ندارند، سایت‌های واسط اقدام به اجاره محل از طرف شخص متقاضی میکنند که این اقدام خلاف صریح قوانین Airbnb است زیرا شخص موجر (اجاره دهنده ) با توجه به پروفایل شخص درخواست کننده اقدام به موافقت و یا رد درخواست می‌نماید و نمی‌توان شخص A درخواست اجاره کند و بجای شخص A شخص B به منزل و یا محل موجر رفته و اقامت گزیند .

همچنین در خود سایت Airbnb به صراحت عنوان شده که اقدام به این کار توصیه نمی‌شود و افراد را از این اقدام بر حذر داشته است و فقط شرکت‌ها امکان رزرو اتاق و یا منزل را برای کارمندان خود خواهند داشت.

اینجا و اینجا

همچنین به این دلیل که سایت (کمپانی) Airbnb یک کمپانی آمریکایی است، کشور ما نیز از طرف این سایت تحریم می‌باشد و بنابر این هیچ شرکت و یا سایتی نمی‌تواند ادعا کند که با کمپانی Airbnb در این رابطه مذاکره داشته که از طرف اتباع ایرانی اقدام به رزرو منزل یا اتاق می‌نماید .

هموطنان عزیز در موقع رزرو اتاق دقت کافی را مبذول داشته تا سفر خوش را تجربه نمایند. هموطنان عزیز میتوانند از طریق پارسیان‌پی هتل ،هاستل و یا اقامتگاه خود را کمتر از یکساعت بطور آنلاین سفارش دهند و هنگام مراجعه به محل رزرو شده نیاز به پرداخت نیست .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آنلاین تماس گرفته و یا با عضویت در سایت تیکت ارسال نمایید.