021 87158001

طرح Hands Free گوگل

04 مارس

طرح Hands Free گوگل

طرح Hands Free گوگل،برای خرید آسان، به راحتی یک لبخند! روز چهارشنبه ۳ مارس ۲۰۱۶ ، گوگل خبر از آزمایش روش پرداخت جدیدی به اسم “Hands Free” داد که کاربران با این طرح حتی نیازی به دست کردن داخل جیبشان نیز نخواهند داشت. ایده طرح Hands Free گوگل به این صورت خواهد بود که کاربر وارد فروشگاه [...]

طرح Hands Free گوگل،برای خرید آسان، به راحتی یک لبخند!

پرداخت جدید گوگل Hands free

روز چهارشنبه ۳ مارس ۲۰۱۶ ، گوگل خبر از آزمایش روش پرداخت جدیدی به اسم “Hands Free” داد که کاربران با این طرح حتی نیازی به دست کردن داخل جیبشان نیز نخواهند داشت.

ایده طرح Hands Free گوگل به این صورت خواهد بود که کاربر وارد فروشگاه شده، جنس یا اجناس مورد نظرش را انتخاب کرده و تنها چیزی که برای پرداخت وجه اجناس نیاز دارد، صورت کاربر (مشتری) و مکالمه بین کاربر و فروشنده خواهد بود.

طرح “Hands Free” یک طرح آزمایشی است که به صورت پایلوت در بعضی از فروشگاه‌های از پیش مشخص شده در سیلیکون ولی سانفرانسیسکو در حال اجراست.

گوگل اضافه کرد که این روش پرداخت از سنسورهای متنوعی همچون بلوتوث، وای‌فای استفاده میکنه تا کاربر رو در نقطه خاصی از فروشگاه ردیابی کند، وقتی کاربر (مشتری)در قسمت صندوق حضور پیدا کرد، او فقط با گفتن عبارت ” من با گوگل پرداخت خواهم کرد” (I’ll Pay with Google) قادر به پرداخت صورتحساب خود خواهد بود.

بعد از بررسی و تایید کارمند فروشگاه، عکسی از کاربر برای تایید هویتش به سیستم پرداختی‌اش آپلود می‌شود. بنابر اظهارات شرکت گوگل، فروشگاه هیچگاه به اطلاعات کارت اعتباری کاربر دسترسی نخواهد داشت و همچنین برای جلوگیری از سوءاستفاده و کلاهبرداری،کاربر هنگام استفاده از روش پرداخت “Hands Free” از طریق پیغام روی تلفن هوشمند مطلع خواهد شد.

در حال حاضر این روش پرداخت در “مک دونالد ” و پیتزافروشی “Papa John” در جنوب Bay Area در کالیفرنیا در حال تست است.

در همین حال گوگل ویدئویی در این باره منتشر کرده که خانومی در حال پرداخت وجه اجناس خریداری شده با چند کلمه جادویی است.
این ویدئوی تبلیغاتی گوگل بازتاب بسیاری قوی از اولین تبلیغ روش پرداخت شرکت اپل موسوم به Apple Pay دارد که مشخص میکند روش پرداخت کنونی اعم از پول نقد ،کارت اعتباری و چک اندازه‌ای که باید، راحت نیستند.

چرا در ویدئو تبلیغاتی به نظر میاد که سوال میشه، آیا ما برای پرداخت، به دستامون که همیشه پر از چیزای مختلف هستند نیاز داریم؟

 

 

 

منبع: واشنگتن پست

در مورد این خبر نظری دارید؟